BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Windows 8 populiarėja netgi lėčiau, nei per tą patį laikotarpį Windows Vista

Praėjo du mėnesiai po operacinės sistemos Windows 8 debiuto, ir jau galima kalbėti apie tam tikrą šios programinės platformos populiarumo statistiką. Tiesa, analitikų kompanijos Net Applications gauti duomenys kompanijos Microsoft tikrai nenudžiugintų. Remiantis naujausia informacija, Windows 8 šiuo metu tvirtai laikosi įsikibusi lėčiausiai populiarėjančios Microsoft operacinės sistemos titulo, atėmusi jį iš Windows Vista, kurią kritikavo visi, kas tik netingėjo.

Taigi gruodžio 22 d. statistika rodė, kad Windows 8 užima vos 1,6% visų sistemų, įskaitant stacionarius ir nešiojamus kompiuterius. Palyginimui: per minėtą laikotarpį, t.y. praėjus debiutui beveik dviem mėnesiams, Windows Vista dalis sudarė 2,2% visų kompiuterių. Dar blogiau yra tai, jog per antrąjį mėnesį Microsoft naujoko dalis išaugo vos 0,4%, taigi populiarumo augimo dinamika jau spėjo sulėtėti. Savo laiku Windows Vista per antrą mėnesį, atvirkščiai, savo rinkos dalį padvigubino. Jei atsižvelgtume į visų tipų įrenginius, įskaitant išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius ir žaidimų konsoles, Windows 8 rinkos dalis būtų dar mažesnė - 1,4%.

Nežiūrint į ne visai džiugius pirmus debiuto mėnesius, analitikams nė į galvą neateina mintis lyginti naująją Microsoft operacinę sistemą su Windows Vista. Kol kas rinkos lyderiu yra Windows 7 su 45,6%, už jos yra jau virš dešimtmečio skaičiuojanti Windows XP su 39%. Kompanijai Microsoft nesėkminga metų pabaiga daugiausia susijusi asmeninių kompiuterių pardavimų mažėjimu, kuris 2012 metų spalį, lyginant praėjusiu metų analogišku laikotarpiu, buvo 13% mažesnis. Taigi nenuostabu, kad ir Windows 8 pardavimai buvo menkesni, nei tikėtasi.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras